Děti v našem projektu

Zde by jsme vám chtěli představit děti v našem programu

David Syrový – 12 let chlapec kterého v roce 2018 srazilo auto.

Dominika Palkechová – 17 let slečna s DMO – Těžká spastická diparéza.

Eliška Štefková – 11 let slečna s poškozením mozku epilepsií, celková tělesná Hypotonie.

Zde jsou jejich příběhy:

Davídek Syrový

    

 

Davídek se narodil v roce 2008 a do prosince 2018 byl naprosto zdravý a během prosince nám ho porazilo auto.
Prodělal operaci hlavy a nohy, která byla na třikrát zlomená. Byl uvedený do umělého spánku, z kterého se neprobral a upadl do kómatu.
Po 2 měsících se částečně probral tak jsme si ho vzaly domů. Davídek, nemluvil, nechodil, byl na plenkách, měl zavedený PEG na stravu.
Měl částečné ochrnutí levé ruky. Díky sestře z domácí péče a rodině a tvrdé rehabilitaci po 2 měsících, začal dělat malé pokroky, začal říkat pár slov. Levá ruka se rozhýbala a přeneslo se mu to do pravé ruky, která dodnes je nepoužitelná díky třesu.
Jeho diagnóza je kontuze mozku těžké difúzní axonální poranění mozku, třes pravé ruky, horší stabilita těla.
 
Za Davídkem dojížděli z Domácí péče ProMedicus domacipece24.cz která pomáhala z jeho léčbou.
 
V říjnu jsme byly na rehabilitaci v Klimkovicích, která byla trochu úspěšná. V dubnu jedeme opět do lázní Klimkovice s programem rehabilitací, který pojišťovna nehradí. Tento program Davídkovi opět pomůže.
Davídek by potřeboval toto cvičení v lázních Klimkovice, které pojišťovna bohužel nehradí dále MOTOPED na ruce a nohy na posilování a vibrační desku.
 

Dominika Palkechová

Ahoj, jmenuji se Vladislava Palkechová a jsem svobodná matka. Starám se od malička o svoji hendikepovanou dceru Dominiku, která se narodila předčasně.

Tak začnu od začátku Domča se narodila v roce 2003 o 3 měsíce dříve s porodní váhou 950 g a 35 cm. po narození shodila na 830 g. Hned byla umístěná do inkubátoru, Stav po porodu AS 2 intubace. Po 11 dnech pak opakovaná re intubace. Dominika prodělala infekci, která jí bohužel zasáhla mozeček. Dostávala transfuze krve. Po třech měsících jsem si jí odvážela domů s váhou 2300 hned, musela začít cvičit vojtovu metodu a začal nám kolotoč každodenní 24 hodinové neustále péče.  

Její diagnóza je DMO. Těžká spastická diparéza, má postižené všechny končetiny, těžká mentální retardace, epilepsie, skolióza páteře a další.

Nemluví, řekne pouze 15 slov, neleze, nesedí, sama se nenají, prostě je odkázaná na 24 hodinovou moji péči.

Jezdíme dvakrát ročně do lázní do Klimkovic, kde je speciální cvičení, které se nehradí Zdravotní pojišťovnou, takže musíme shánět finance, abychom, mohli jezdit na dále na Rehabilitace do Klimkovic

Dominička by potřebovala vlhčené ubrousky, rehabilitace v Klimkovicích, potřebovali by opravit střechu, jelikož jím zatéká do domku, kde bydlí, odsávačka hlenů, inhalátor.

Více informací a příběh Dominičky najdete na  https://dmo.estranky.cz/ 


Eliška Štefková

 

Eliška se narodila v roce 2009. Zhruba v 6 měsících byla poslána dětskou lékařkou na vyšetření na dětskou neurologii, jelikož se ne vyvíjela tak jak by měla. Neurolog zjistil, že dcera má celkově povolené svalstvo, pravá strana víc než levá. Tak že neovládá pravou nohu a ruku. Asi kolem dvou let byla hospitalizována v nemocnici v Praze Krči, kde zjistili, že má Epilepsii.

Podle diagnózy lékařů má mozek poškozen epilepsií. A co se týče řečí, to je hodně ovlivněno tím, že má oslabené veškeré svalstvo celého těla, ne jen končetin, má diagnózu celkové tělesné Hypotonie. (Dětem, které trpí těmito potížemi, se někdy říká „hadrové panenky“. Přestože mají ochablé svaly, příčina jejich problémů není v pohybovém ústrojí, ale jedná se o poruchu neurologickou ), spastické končetiny tzn. že, v některých částech končetin jsou svaly moc napnuté a v jiné části moc povolené, z těchto důvodů oslabení svalstva má problém s neudržením moči.

Eliška potřebuje 24-ti hodinovou péči jelikož si sama není schopná dojít ani na WC, a ani neovlivní svalstvo, takže necítí, že potřebuje na WC.

Maminka Elišky bydlí sama s dcerou v bytě 2+1 v Poličce, žijí jen s příspěvků od státu, které ji nedovolují pořídit Elišce všechny potřebné pomůcky a potřebné rehabilitace. Sama Maminka je nemocná, trpí silnou cukrovkou, která ji unavuje ale i přesto dělá pro Elišku vše co je potřebné a je to pro ní velice vyčerpávající ale Elišku by nikdy do ústavu nedala.

Eliška by potřebovala alespoň 3x do roka Rehabilitační lázně, rehabilitační míč, ortopedické boty, speciální kotníkové pevné plastové ortézy které se vyrábí přímo na míru.


Budem rádi za jakýkoliv peněžní či věcný příspěvek i malé dary dělají velké věci!

Vaše dary můžete zasílat na Transparentní účet č. 2501767495 / 2010 pod variabilním symbolem 8888 vedený u Fio Banky,
 
 
Peněžní příspěvky které posíláte na transparentní účet budou rozdělené pro všechny naše děti v projektu na dětském dni 2020. kde jím budou předány, popřípadě za ně budou nakoupeny rehabilitační nebo zdravotní pomůcky, nebo na úhradu v rehabilitačních centrech.
 
Výše uvedené údaje jsou zveřejněné se souhlasem rodičů a opatrovatelů zmíněných dětí.
 
Darovací smlouvy (návrhy smluv) naleznete zde…
 
Moc Vám všem děkujeme za tyto děti 
Spolek – Vraťme jim úsměv, z.s.
 
 

close